Przekaźniki programowalne EASY SAFETY EATON - system bezpieczeństwa

Szczegóły ogłoszenia

Zapraszamy Państwa do składania zapytań ofertowych na niżej wymienione produkty. Kontakt oferty@staport.pl

Zapraszamy na nasze pozostałe ogłoszenia https://www.allektro.pl/company/staport

Przekaźniki programowalne EASY SAFETY EATON - system bezpieczeństwa:

  • Płytka symulatora easySafety, Typ: ES4A-221-DMX-SIM 116953 EATON
  • Zestaw startowy easySafety ES4P-221-DMXD1, Typ: ES4P-BOX-221-DMXD1 115126 EATON
  • Karta pamięci easySafety, Typ: ES4A-MEM-CARD1 111461 EATON
  • EasySafety z wysw 14we 4wy przekaźniikowe, Typ: ES4P-221-DRXD1 111019 EATON
  • EasySafety bez wysw 14we 4wy przekaźnikowe, Typ: ES4P-221-DRXX1 111018 EATON
  • EasySafety z wysw 14we 4wy tr. 1wy redundantne, Typ: ES4P-221-DMXD1 111017 EATON
  • EasySafety bez wysw 14we 4wy tr. 1wy redundantne, Typ: ES4P-221-DMXX1 111016 EATON

Wyposażony we wiele klasycznych przekaźników bezpieczeństwa w postaci bloków funkcyjnych easySafety nie służy jedynie do realizacji aplikacji związanych z bezpieczeństwem, lecz również realizuje klasyczne algorytmy sterowania. Wszystko to w jednym urządzeniu. Dzięki temu programowalny przekaźnik bezpieczeństwa może dodatkowo w warstwie standardowej realizować diagnostykę funkcji bezpieczeństwa (przykładowo pokazać na wyświetlaczu urządzenia informację o braku sygnału z łącznika krańcowego). W warstwie tej oczywiście możliwe jest również klasyczne sterowanie maszyną - podobnie jak z easy800.

Użytkownik ma zatem dostęp do szerokiego zakresu dostępnych aplikacji w jednym urządzeniu dzięki dostępności dużej liczby funkcyjnych bloków bezpieczeństwa. W ten sposób użytkownik jest elastyczny i może szybko odpowiedzieć na zmiany wymagań aplikacji - teraz i jutro. Wspólnie ze zmniejszeniem wymaganego magazynu na wiele klasycznych przekaźników bezpieczeństwa przekłada się to na oszczędności od strony ekonomicznej i zapewnia bezpieczeństwo na przyszłość.

 



 

Wyposażony w mnóstwo funkcjonalnych bloków bezpieczeństwa, easySafety łączy w jednym urządzeniu zarówno funkcje bezpieczeństwa jak i funkcje standardowe. Programowalny przekaźnik bezpieczeństwa udostępnia zatem standardowy diagram w połączeniu z zawartym w konfiguracji diagramem bezpieczeństwa. Program warstwy standardowej może być zastosowany w maszynie dla typowych zadań takich jak przetwarzanie danych diagnostycznych lub ogólnych zadań sterowania. Użytkownicy mają więc do dyspozycji szeroki zakres zastosowań pojedynczego urządzenia. W ten sposób mogą być oni elastyczni i są w stanie szybko zareagować na bieżące i przyszłe zmiany wymagań aplikacji. Generuje to oszczędności finansowe, redukuje koszty związane z magazynowaniem dużej liczby specjalnych przekaźników bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczeństwo w przyszłości. EasySafety spełnia wymagania kategorii 4 zgodnie z EN 954-1, PL e zgodnie z EN ISO 13849-1, SllCL 3 zgodnie z 62061 oraz SIL 3 zgodnie z lEC 61508. Z easySafety można realizować aplikacje, które odpowiadają najwyższym wymaganiom bezpieczeństwa.

Bloki funkcyjne

  • Zatrzymanie układów w razie zagrożenia - Umożliwia bezpieczne zatrzymanie niebezpiecznego ruchu; natychmiastowy stop – kategoria zatrzymania 0 i sterowany stop – kategoria zatrzymania 1 zgodnie z lEC 60204-1; Zastosowanie przy ukierunkowanej na bezpieczeństwo jedno- lub dwukanałowej kontroli obwodów zatrzymania awaryjnego.
  • Bezdotykowo działające urządzenia zabezpieczające - ochrona niebezpiecznych miejsc lub obszarów w pobliżu maszyny przez bezdotykowo działające urządzenia zabezpieczające, jak np. krata optyczna/kurtyna optyczna/zasłona optyczna. Opcjonalnie z funkcją muting, która chwilowo omija funkcję zabezpieczającą osłony takiej jak kurtyna optyczna. Typowe zastosowanie przy podawaniu materiałów do maszyny bez przerywania procesu.
  • Przełącznik trybu pracy - do bezpiecznego wyboru i przejęcia przewidzianego trybu pracy za pomocą zewnętrznego przełącznika sterującego.
  • Monitoring obwodu zwrotnego - zastosowanie przy ukierunkowanej na bezpieczeństwo kontroli zewnętrznie podłączonych elementów wykonawczych, jak np. styczniki, przekaźniki lub zaworu.
  • Kontrola otwarcia osłony z ryglem lub bez rygla - zastosowanie do ruchomych urządzeń zabezpieczających jak drzwi, kraty lub zasuwy. Ich położenia zostają niezawodnie rozpoznane, kontrolowane i bezpiecznie zwolnione. Przy wymaganiu zwiększonej ochrony osób i procesu zapewniona jest obsługa ryglowania. Pozwala to na bezpieczne utrzymanie osłony w położeniu zamkniętym dopóki maszyna nie zatrzyma się.
  • Łącznik zezwolenia - przyciskany ręcznie lub nogą łącznik zezwolenia pozwala podczas ciągłej aktywacji na tymczasową pracę maszyny po zdjęciu osłony, np. otwarciu drzwi bezpieczeństwa. Wykorzystywane jest podczas ustawiania lub serwisowania maszyny.
  • Czasowy przekaźnik bezpieczeństwa - do zmiany czasu trwania załączenia lub momentu włączenia/wyłączenia styku zwalniającego w obwodzie bezpieczeństwa. Czasowy przekaźnik bezpieczeństwa z opóźnionym zadziałaniem i/lub odpadaniem lub generowaniem impulsu.
  • Kontrola zatrzymania - wstęp lub dostęp do zagrożonego obszaru bądzie możliwy dopiero, gdy powodujący niebezpiczeństwo napęd zostanie zatrzymany.
  • Bezpieczna obsługa dzięki układom obsługiwanym oburącz - typ III zgodnie z EN 574. Obszar zastosowań przy niebezpiecznych, ruchomych maszynach, jak np. prasy, tłoczniki, nożyce. Umożliwia bezpieczne dopuszczenie do stwarzającego zagrożenie ruchu tylko wtedy, gdy obie ręce obsługującego znajdują się poza niebezpiecznym obszarem i oba przyciski sterowania oburęcznego wciśnięte są jednocześnie (tolerancja 0,5s).
  • Element startowy - do bezpiecznego uruchomienia aplikacji przez zewnętrzny przycisk włączający lub warunek startu z obwodu bezpieczeństwa.

EasySafety udostępnia szerokie możliwości rozbudowy. Dzięki zintegrowanemu złączu easyNet można zdalnie łączyć go z innymi uczestnikami rodziny easy, takimi jak przekaźniki programowalne easy, easyHMI (MFD) czy sterowniki easyControl. Jednocześnie lokalnie może być łączony z klasycznymi wejściami/wyjściami przez easyLink. Wymiana danych z jednostkami nadrzędnymi poprzez sieci przemysłowe takie jak Profibus-DP, CANopen, DeviceNet czy AS-Interface jest również możliwa

Środowiskiem programistycznym do tworzenia aplikacji bezpieczeństwa i algorytmów sterowania standardowego jest easySoft-Safety. Tworzenie programu realizowanie jest przy użyciu powszechnie znanego języka easy. Widok projektu umożliwia tworzenie programu poprzez prosty mechanizm "przenieś i upuść". Programowanie sprowadza się do wybrania odpowiedniego elementu z szerokiej listy funkcyjnych bloków bezpieczeństwa i przypisania im odpowiednich wejść i wyjść.

Zalety:

  • Dla konstruktora maszyny - zabezpieczenie przed manipulacjami: Zabezpieczenie warstwy bezpieczeństwa przed nieautoryzowanym dostępem
  • Dla projektanta maszyny - zabezpieczenie Know-how: Zabezpiecza przed nielegalnym skopiowaniem stworzonej aplikacji
  • Dla użytkownika - elastyczność: Pozwala na łatwą parametryzację warstwy standardowej bez ryzyka uszkodzenia warstwy bezpieczeństwa

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 221... ...Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów
  • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych
Do góry