TOSIBOX Lock 100 - zdalny dostęp do maszyn i sieci przemysłowych

Szczegóły ogłoszenia

Zdalny dostęp do sieci i maszyn dzięki TOSIBOX

Technologia TOSIBOX zapewnia bezpieczne, szyfrowane, zdalne połączenie. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia podwójna weryfikacja dostępu – aby dostać się do sieci i nawiązać połączenie potrzebujemy klucza TOSIBOX Key oraz hasła.

Nawiązywanie połączenia może być możliwe także wówczas gdy obie strony są schowane za firewallami lub korzystają z translacji adresów sieciowych. Daje to spore możliwości zdalnego serwisu maszyn lub diagnostyki, nawet gdy dział IT w przedsiębiorstwie nie chce zezwalać na dostęp poprzez sieć korporacyjną. Najważniejsze jest jednak to, że konfiguracja jest ograniczona do minimum a samo połączenie zestawiane jest automatycznie. 

Do stworzenia zdalnego połączenia przy użyciu urządzeń TOSIBOX potrzebujemy jeden TOSIBOX Lock (100, 200 lub 500), jeden TOSIBOX Key oraz 5 minut wolnego czasu. TOSIBOX Lock to solidny router przemysłowy zamknięty w aluminiowej obudowie. Dzięki niemu będziesz miał zdalny dostęp do swoich obiektów automatyki.

Kliknij w ten link aby otrzymać ofertę: biuro@pacepoland.pl


Aby nawiązać zdalne połączenie TOSIBOX® w sposób automatyczny tworzy VPN , co jest skrótem od Virtual Private Network, czyli Wirtualna Prywatna Sieć. Wirtualna oznacza, że użytkownik zdalny nie ma fizycznego połączenia do urządzeń, tak jak w sieci LAN, natomiast przymiotnik prywatna oznacza szyfrowanie danych przesyłanych przez sieć publiczną. Sama konfiguracja takiego połączenia VPN i zarządzenie dostępami może być problemowe, szczególnie dla osoby bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu sieci komputerowych. Nie dotyczy to jednak urządzeń TOSIBOX, gdyż w tym przypadku połączenie jest tworzone automatycznie.

O TOSIBOX możesz poczytać również na iAutomatyka.pl <<<


Tosibox Lock 100 to router VPN, który działa z siecią WAN/Wi-Fi/GSM (2G/3G/4G) i pełni rolę punktu dostępowego do podłączonych do niego urządzeń IP np. sterowników PLC, paneli HMI, stacji operatorskich, kamer CCTV czy komputerów PC.Konfiguracja urządzenia nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy czy instalacji oprogramowania. Router pozwala na podłączenie do Internetu i dostęp do urządzeń IP znajdujących się za zaporą sieciową i NAT-em w sieci lokalnej dla użytkowników posiadających sparowany z nim klucz Tosibox. Tunel VPN pomiędzy routerm a kluczem Tosibox jest zestawiany automatyczne bez potrzeby zmiany ustawień zapory sieciowej czy przekierowania portów. Dane przesyłane przez sieć publiczną są szyfrowane i nie są widoczne dla innych użytkowników Internetu.
Specyfikacja


Certyfikaty: CE, FC
Porty:
 • 1 x USB 2.0, type A 
 • 1 x RJ-45 WAN, 10/100 Mb/s, auto-negotiation (MDI / MDI-X)
 • 3 x RJ-45 LAN connection, 10/100 Mb/s, auto-negotiation (MDI / MDI-X)
 • 1 x RJ-45 Service connection, 10/100 Mb/s, auto-negotiation (MDI / MDI-X)
Połączenia poprzez sieć WAN, przepustowość szyfrowanego połączenia 6Mb/s. Router działa z dynamicznymi, statycznymi, prywatnymi adresami IP niezależnie od dostawcy Internetu. Oprogramowanie routera automatycznie zestawia tunel VPN do sparowanych z nim kluczy Tosibox lub klientów mobilnych (do 10 konkurencyjnych połączeń). Wspiera połączenia poprzez serwery proxy. Wbudowana zapora sieciowa i NAT.
Połączenia poprzez sieć GSM, wspierane 2G/3G/4G poprzez modem GSM podłączany zewnętrznie do portu USB routera. Oprogramowanie TosiOnline™ monitoruje połączenie routera z siecią GSM i automatycznie je przywraca w przypadku przerwania.
Połączenia poprzez sieć Wi-Fi, router może być klientem lub punktem dostępowym Wi-Fi.
 • IEEE 802.11 n/g/b, max. 150 Mbps
 • WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK/WPA2-PSK Mixed, WPA-EAP, WPA2-EAP
 • Szyfrowanie AES/TKIP
 • Częstotliwość 2.412 – 2.462 GHz, 11 kanałów
 • 2 porty anten RP-SMA, anteny w zestawie
 • Moc sygnału 20 dBm max
Zasilanie i montaż:
 • 8 - 30 V DC, złączka DC i zasilacz AC w zestawie
 • montaż na szynie DIN, opcjonalnie zaczep do pionowego montażu routera
Wymiary: 132 mm (dł.) x 99 mm (szer.) x 35,5 mm (wys.) 
Waga: 593 g 
Obudowa: aluminium
Temperatura pracy: -25 °C … +70 °C 
Temperatura składowania: -40 °C … +80 °C
Stopień ochrony: IP 20.

Pozostałe produkty Tosibox:
​https://www.allektro.pl/company/tosibox

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 756... 756171090Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

 • Spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
 • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów
 • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych
Do góry